Насладата да даваш подаръци като приятна изненада
подаръци без колебание са ценни вещи, на които всеки, независимо от възрастта, се радва . Без значение дали са за повод или не , подаръците ни карат да се радваме , както и да изразяваме любов и привързаност към друг човек , това са подаръците.
Защо е добре да даряваме подаръци?
Образуването на взаимоотношения с хората , които са в обкръжението ни, ни създава възприятие за цел, както и щастие . Това е чувство , което огрява душата и показва на преден план най-добрата ни страна . Както гласи българската поговорка „по-хубаво е да даваш, от колкото да получаваш“.
Удоволствието да купуваш подаръци
Колкото повече учените проучват и разкриват същността на избирането на подаръци, те откриват учудващия факт : подаръците са по-скоро за да дадат удоволствие на индивида , който го дава, а не този, на който ще се даде . Заради този факт , дори ако не обичате да получавате ненужни подаръци , експертите ви дават идеята да дадете свобода на любимата ви или детето ви да подберат подаръка, който наистина харесат за вас. Така ги окуражавате да мислят за Вас , Вашите интереси и хобита повече от веднъж годишно и да усилите емоционалната връзка помежду Ви .
Как ни карат да се чувстваме самите подаръци?
През годините са проведени десетки проучвания и експерименти , които се стремят да отгатнат и осъзнаят чувствата , които ни обземат, когато даваме подарък на наши близки .
Най-големият повод да си раздаваме подаръци
Коледа. Няма човек, който не обича Коледа . Чакаме я с положителни емоции и безспорно я свързваме с купуване и получаване на подаръци. Независимо дали вярвате, че Дядо Коледа съществува или решавате сами да изберете подходящ подарък за себе си, Коледа несъмнено е датата , когато сме подготвени да инвестираме най-много за подаръци.
Подаръкът с най-висока стойност
Този въпрос е лесен и едва ли има човек, който не знае – подаръкът с най-висока стойност е Тадж Махал. Позициониран в близост до индийския град Агра, пантеонът е по заповед на моголския император Шах Джахан за да помещава тялото на любимата му жена Мумтаз Махал. Строежът на пантеона трае 21 години за да бъде завършен и там се намира гробницата на неговата жена . Паметникът е изработен от бял мрамор, като към момента на строежа е струвал 32 млн. рупии. Към 2015г. , сумата се е равнявала на около 52,8 милиарда рупии или 827 милиона долара . В нашето съвремие подаръкът на императора за любимата му съпруга е записан като забележителност на ЮНЕСКО.
Традицията да си разменяме подаръци
Даряването на подаръци несъмнено е една от най-старите човешки дейности , която предшества зараждането на народите и датира още от развитието на човека като същество . Дори по време на примитивната , каменна ера, порядките на подаряване на подаръци е добре познат и и е употребявано като удобен случай да се покаже любов и привързаност към друг човек .
Най-обемният подарък в историята на света
Определено миналото и народите са запомнили някои важни и мащабни подаръци. Традицията за подаряването на подаръци главоломно трупа одобрение в Европа . Заради тази тенденция даровете са се превърнали в нормална форма и възможност да се покаже привързаност , добри съседски отношения или мир между две държави . Въпросът за най-мащабния подарък в миналото няма само един отговор . В духа на спора, най-известният и прочут „ най-грандиозен подарък в историята “ е Статуята на свободата. Тя е дарена на народът на Съединените Американски Щати от народът на Франция по повод е 100-ната годишнина от ратифицирането на декларацията за независимостта на страната през 1886 година. Образът представя Либертас – жена в роба, която превъплъщава римската богиня на свободата. Изобразена е с факла и свитък , където са запечатани датата, месецът и годината на ратифициране на декларацията за независимостта на Съединените Американски Щати . Без никакво съмнение този паметник и до наши дни пази ценността си и притегля голяма част от посетителите в Съединените Американски Щати.
Психология зад разменянето на подаръци
В 21 век разменянето на подаръци е известно във всички култури на Земята, по редица поводи – отбелязване на рождени дни, юбилеи , за берекет , най-мили пожелания, за изцерение, да кажем на човек колко ни липсва или просто „благодаря“ . Подаръци се разменят на който пожелаете – членове на семейството , любими хора , членове на работния колектив , дори на съседите . В психологията, която е прикрита зад даряването на подаръци, е важно едно основно нещо – подаръците ни допускат да се доближим емоционално с други хора . Този, който подарява подаръка, показва чувствата и емоциите си с идеята , че може да сподели емоциите си с него, който получава дара . Човекът, който получава подаръка преоткрива не само материалната гледна точка , но и емоциите към самия дар и човека, избрал подаръка. Така се създава емоционалната връзка между двама души .
Даряването на подаръци ни кара ни да се чувстваме добре
Най-просто, даряването на подаръци ще накара всеки човек да чувства удовлетвореност от себе си. Именно заради това, взимайте подаръци за да се чувствате щастливи ! Освен съветите ни за подаръци, обърнете внимание и на :
значки
чаша със снимка
възглавница със снимка
баджове
печат на тениски
пъзел със снимка
рекламни тениски
тениска със снимка
рекламни чаши
връзки за баджове
Защо е добре да даряваме подаръци?
Удоволствието да купуваш подаръци
Как ни карат да се чувстваме самите подаръци?
Най-големият повод да си раздаваме подаръци
Подаръкът с най-висока стойност
Традицията да си разменяме подаръци
Най-обемният подарък в историята на света
Психология зад разменянето на подаръци
Даряването на подаръци ни кара ни да се чувстваме добре